<- Home



| About | Location | Winners | Regulations | Sponsors | Records | Youtube |
| Despre | Locatie | Palmares | Regulament | Sponsori | Arhiva |

  |1996|1997|1998|1999|2000|2001|2002|2003|2004|2005|2006|2007|2008|2009|2010|2011|2012|2013|2014| | Home | Contact |
1996
Editia I  - EMBLEMA VIETII, MARIA SA COPILUL

4, 5, 6 aprilie 1996
Casa de Cultura a Sindicatelor Onesti

Realizatori

  • Departamentul "Organizare-Protocol"
    - Constantin Prajisteanu
    - Puiu Ichim
    - Tudora Ichim
    - Puiu Cretu
    - Roland Gorschik
    - Constantin Filip
    - Ecaterina Giurgiu
    - Dan Craciun
  • Departamentul "Relatii cu mass-media"
    - Nicu Parvu
  • Departamentul "Preselectie"
    - Constantin Constandache
    - Giliu Maximov
  • Scenariu
    - Constantin Constandache
    - Ioan Duma - TVR
    - prof. Theodor Adobricai
  • Secenografie
    - Ilie Badea
    - Ticu Neagu
    - TVR
  • Sonorizare
    - Ilie Badea
    - Eugen Goran
    - Gheorghe Suciu
  • Filmari
    - Giliu Maximov
  • Director de scena
    - Constantin Constandache
  • Presedintele festivalului
    - prof. Theodor Adobricai

Prezentatori

  • Eugen Cristea
  • Mihai Constantinescu
  • Anca Turcasiu
    (De la emisiunile TV pt copii
    - "Feriti-va de magarus" si "Ba da, ba nu")

Organizatori

Sponsori

Invitati

  • Gabriel Dorobantu
  • Anastasia Lazariuc
  • Gheorghe Gheorghiu

Juriu

  • Titus Andrei - presedinte juriu -
    Coordonator sectia muzica usoara a Radiodifuziunii Romane
  • Liana Sandulescu
    Sef sectie Redactia Emisiunilor pt copii a T.V.R., realizatoarea emisiunii pt copii "Ba da, ba nu"
  • Ioan Duma
    Redactor departamentul muzica si divertisment T.V.R.
  • Vasile Manta
    Realizator emisiuni pt copii, departamentul teatru-varietati din Radiodifuziunea Romana
  • Irina Stanoiu
    Presedintele fundatiei pt copii superdotati - "Henry Conada" din Petrosani
  • General Nicolae Mateescu
    Consilier al Comitetului National Roman pt. UNICEF, Bucuresti
  • Iulian Munteanu
    Prof de muzica, compozitor, dirijor, Onesti
  • Eugen Bertea
    Compozitor, Oneti

Concurenti

Concurenti: Categoria 6 - 10 ani

  1. Trio A.O.A.
    - Andreea Moldovan - 6 ani, Baia Mare
    - Oana Donca - 9 ani, Baia Mare
    - Adina Cheregi - 8 ani, Baia Mare
  2. Alina Casaneanu - 6 ani, Galati
  3. Antonela Mihalcea - 6 ani, Onesti
  4. Nicusor Apostol - 7 ani, Onesti
  5. Andra Georgescu - 8 ani, Tulcea
  6. Madalin Suhan - 8 ani, Petrosani
  7. Ioana Chiriac - 9 ani, Vaslui
  8. Crina-Ionela Balan - 9 ani, Mangalia
  9. Gina Nistor - 10 ani, Petrila
  10. Ana-Maria Iorgulescu - 10 ani, Ramnicu Vilcea
  11. Elena-Diana Mihalcea - 6 ani, Onesti
  12. Alexandra Damian - 6 ani, Iasi
  13. Diana Victoria Ursachi - 6 ani, Onesti
  14. Victoria Stanciu - 7 ani, Botosani
  15. Victor Osteanu - 8 ani, Iasi
  16. Nimfodora Marcu - 8 ani, Iasi
  17. Alina Sorescu - 9 ani, Bucuresti
  18. Paul Dragos Nucu - 9 ani, Mangalia
  19. Elena Pricopie - 10 ani, Onesti
  20. Melinda Balauta - 10 ani, Petrosan

Concurenti: Categoria 11- 14 ani

  1. Camelia Dascalu - 11 ani, Sacele, Brasov
  2. Mihaela Gradinaru - 11 ani, Onesti
  3. Andreea Georgiana Balan - 11 ani, Ploiesti (Andre)
  4. Monica Andrei - 11 ani, Galati (Candy)
  5. Luiza Teleaga - 11 ani, Tg. Ocna
  6. Teofil Pacurar - 12 ani, Bistrita Nasaud
  7. Catalina Moraru - 13 ani, Bucuresti
  8. Cezar Chirila - 13 ani, Onesti
  9. Anca Gherghiceanu - 13 ani, Bacau
  10. Mihaela Seres - 13 ani, Onesti
  11. Giulia Angelescu - 11 ani, Galati (Candy
  12. Diana Barbu - 11 ani, Buzau
  13. Veronica Adam - 11 ani, Galati
  14. Alina Karla Tigances - 11 ani, Onesti
  15. Ovidiu Botezatu - 11 ani, Vaslui
  16. Andreea Boz - 13 ani, Onesti
  17. Alin Istrate - 12 ani, Sibiu
  18. Codrut Drug - 13 ani, Onesti
  19. Madalina Apostolescu - 12 ani, Campulung Moldovenesc
  20. Alexandra Ungureanu - 14 ani, Onesti

Gala Laureatilor

Premiile pentru categoria 11 - 14 ani

Premiul l
- Monica ANDREI - 11 ani, Galati (Candy)

Premiul ll
- Teofil Pacurar - 12 ani, Bistrita Nasaud
- Giulia Angelescu - 11 ani, Galati (Candy)

Premiul lll
- Catalina Moraru - 13 ani, Bucuresti
- Karla Tigances - 11 ani, Onesti

Premiul special al juriului
- Alexandra Ungureanu - 14 ani, Onesti

Premiul special
- Andreea Georgiana Balan - 11 ani, Ploiesti (Andre)

Premiul special oferit de Comitetul National Roman - UNICEF filiala Bacau
- Madalina Apostolescu - 12 ani, Campulung Moldovenesc

Premiul special oferit de fundatia - Henry Coanda - Petrosani
- Marinela Seres - 13 ani, Onesti

Premiul special oferit de Casa de Cultura a Sindicatelor - Onesti.
- Veronica Adam - 11 ani, Galati

Premiul special oferit de Art Media Show
- Alin Istrate - 12 ani, Sibiu

Premiile pentru categoria 6 - 10 ani

Premiul I
Trio A.O.A. compus din:
- Andreea Moldovan - 6 ani, Baia Mare
- Oana Donca - 9 ani, Baia Mare
- Adina Cheregi - 8 ani, Baia Mare

Premiul ll
- Crina Balan - 9 ani, Mangalia

Premuil lll
- Nimfodora Marcu - 8 ani, Iasi
- Victor Osteanu - 8 ani, Onesti

Premiul special al juriului
- Melinda Mihaela Baluta - 10 ani, Petrosani

Premiul Comitetului National Roman UNICEF - fil. Bc.
- Ana Maria IORGULESCU - 10 ani, Rm. Valcea

Premiul de popularitate oferit de Societatea Culturala Coradoni - Onesti
- Nicusor Apostol - 7 ani, Onesti

Premiul special oferit de Art Media Show
- Gina Nistor - 10 ani, Petrila

Premiul Prichindel
- Alina Casaneanu - 6 ani, Galati

Premiul special oferit de Casa de Cultura a Sindicatelor Onesti
- Paul Dragos Nucu - 9 ani, Mangalia