<- Home



| About | Location | Winners | Regulations | Sponsors | Records | Youtube |
| Despre | Locatie | Palmares | Regulament | Sponsori | Arhiva |

  |1996|1997|1998|1999|2000|2001|2002|2003|2004|2005|2006|2007|2008|2009|2010|2011|2012|2013|2014| | Home | Contact |
1997
Editia a II-a  - EMBLEMA VIETII MARIA SA COPILUL

2, 3, 4 aprilie 1997
Casa de Cultura a Sindicatelor Onesti

Realizatori

  • Departamentul "Organizare-Protocol":
    - Constantin Prajisteanu
    - Dan Craciun
    - Puiu Ichim
    - Iulia Casleanu
    - Tudora Ichim
    - Florentin Paiu
    - Ecaterina Giurgiu
    - Nicu Parvu
  • Relatii cu mass-media:
    - Nicu Parvu
  • Preselectie:
    - Constantin Costandache
    - Giliu Maxim
  • Scenariu:
    - Constantin Costandache
    - Liana Sandulescu (TVR)
    - Theodor Adobricai
  • Scenografie:
    - Giliu Maximov
    - Ilie Badea
    - Ticu Neagu
  • Sonorizare lumini:
    - Ilie Badea
    - Eugen Goran
    - Puiu Cretu
    - Gheorghe Sudiu
  • Filmari video:
    - Giliu Maximov
  • Regia artistica:
    - Doru Iliescu
  • Directie scena:
    - Constantin Costandache
  • Presedinte festival:
    - prof. Theodor Adobricai

Organizatori

  • Primaria mun. Onesti
  • Casa de Cultura a Sindicatelor Onesti
  • Asociatia Nationala a Caselor de Cultura din Romania
    cu sprijinul:
  • Comitetului National Roman pentru UNICEF, Filiala Bacau
  • Prefectura Bacau
    in colaborare cu:
  • Prefectura Bacau
    TVR, Radio Roamania, Academia de Radio si Televiziune din Romania

Prezentatori:

  • Cristina Manoliu
  • Daniela Anecov de la emisiunea TV pentru copii "Ba Da, Ba Nu"

Sponsori

Juriu

  • Titus Andrei - presedinte - coordonator al sectiei de muzica usoara a radiodifuziunii Romane
  • Liliana Sandulescu - Sef sectie redactia emisiunilor pentru copii TVR, realizator al emisiunii pentru copii "Ba Da, Ba Nu"
  • Ioan Duma - Redactor departamentul muzica si divertisment al TVR
  • Doru Iliescu - Producator, Academia de Radio si Televiziune din Romania
  • General Nicolae Mateescu - Consilier al Comitetului National Roman pentru UNICEF- Bucuresti
  • Vasile Iacob - Director al Casei de Cultura a Sindicatelor Bacau
  • Emil Pantica - Director BRD- filiala Onesti
  • Iulian Munteanu - Profesor de muzica, compozitor, dirijor, Onesti
  • Ggheorghe Mihaiu - Director in Asociatia Nationala a Caselor de Cultura a Sindicatelor din Romania

Invitati:

  • Grupul de dans "Stil"
  • Ansamblul de dans "Felix"
  • Dana Chirvasuta
  • Ramona Zarnescu
  • Ramona Racauteanu
  • Alexandra Ungureanu
  • Lacramioara Costea
  • Cristina Manoliu
  • Marilena Dobre
  • Daniela Gyorfi
  • Ovidiu Comornic
  • Daniela Anencov
  • Magdalena Cotro

Concurenti

Concurenti: Categoria 6 - 10 ani

  1. Alina Mihaela Tudor - 6 ani - Onesti
  2. Elena Victoria Stanciu - 8 ani - Botosani
  3. Nicusor Apostol - 8 ani - Onesti
  4. Elena Mirela Nitu - 9 ani - Buzau
  5. Vlad Ciobanu - 9ani - Iasi
  6. Victor Osteanu - 9 ani - Onesti
  7. Andreea Modovan -7 ani - Baia Mare
  8. Nucu Dragos Paul- 10 ani - Mangalia
  9. Cornel Puscasu - 10 ani - Vaslui
  10. Aida Elena Borovina - 10 ani - Buzau
  11. Ioana andreea deliu - 9 ani - Onesti
  12. Antonia Margasiu - 7 ani - Onesti
    - Funny (Ram Tam Tam)
  13. Diana Andrea Robe - 7 ani - Buzau
  14. Adina Cheregi- 10 ani - Baia Mare
  15. Alexandra Cristina Vlad - 6 ani - Buzau
  16. Ramona Hanganu - 6 ani - Onesti
    - Funny (Ram-Tam-Tam)
  17. Nimfodora Marcu - 6 ani - Iasi
  18. Diana Ursachi - 7 ani - Onesti
  19. Andreea Georgescu - 9 ani - Tulcea
  20. Raluca Ciocarlan - 10 ani - Mangalia
    - Angel

Concurenti: Categoria 11- 14 ani

  1. Magdlena Floroiu - 12 ani - Onesti
  2. Marin Fagu - 12 ani - Focsani
  3. Mihaela Gradinaru - 12 ani - Onesti
  4. Georgiana - Laura Viziteu - 12 ani - 10 ani - Mangalia
  5. Ramona Damian - 11 ani - Onesti
  6. Ana Maria Iorgulescu - 11 ani - Ramnicu Valcea
  7. Alin Comanescu - 13 Ani- Buzau
  8. Alina Elena Alexandru - 13 ani - Mangalia
  9. Veronica Adam - 12 ani - Galati
  10. Alina Petrisor - 11 ani - Onesti
  11. Silvia Soare - 13 ani - Buzau
  12. Mihaela Gurau - 12 ani - Onesti
  13. Madalina Apostolescu - 12 ani - Campulung Moldovenesc
  14. Catalina Moraru - 14 ani - Bucuresti
  15. George Catalin Ochiu - 12 ani - Galati
  16. Karla Tigances - 12 ani - Onesti
  17. Ovidiu Botezatu - 13 ani- Vaslui
  18. Andreea Balan - 12 ani Ploiesti
    - Andre
  19. Crina Balan - 11 ani - Mangalia
Gala laureatilor

Premiile pentru categoria 6 - 10 ani

Premiul I
- Nucu Dragos Paul - 10 ani - Mangalia
- Andreea Georgescu - 9 ani - Tulcea

Premiul II
- Raluca Ciocirlan - 10 ani- Mangalia

Premiul III
- Vlad Ciobanu - 9 ani - Iasi
- Adina Cheregi - 10 ani - Baia Mare

Mantiuni
- Ioana Andreea Deliu - 9 ani - Onesti
- Ramona Hanganu - 6 ani - Onesti
- Aida Elena Borovina - 9 ani - Buzau
- Victor Osteanu - 9 ani - Onesti

Premiile pentru categoria 11 - 14 ani

Premiul I
-Veronica Adam - 12 ani - Galati

Premiul II
- Crina Balan - 11 ani - Mangalia

Premiul III
- Alin Comanescu - 13 ani - Buzau

Mentiuni
- Ramona Damian - Onesti
- Georgiana si Laura Viziteu - 12, 10 ani - Mangalia