<- Home



| About | Location | Winners | Regulations | Sponsors | Records | Youtube |
| Despre | Locatie | Palmares | Regulament | Sponsori | Arhiva |

  |1996|1997|1998|1999|2000|2001|2002|2003|2004|2005|2006|2007|2008|2009|2010|2011|2012|2013|2014| | Home | Contact |
Prima editie internationala 40 concurenti din 3 tari:

Bulgaria

Moldova

Romania
1999
Editia a IV-a
  TROFEUL INTERNATIONAL APOLLO MUSIC ONESTIE

21, 22, 24 aprilie 1999 Casa de Cultura a Sindicatelor Onesti

Organizatori

  • Casa de Cultura a Sindicatelor Onesti
  • Asociatia Nationala a Caselor de Cultura din Romania
    cu sprijinul
  • Inspectoratului pt. Cultura Bacau
  • Inspectoratului Scolar Bacau
  • Fundatiei Omenia

Realizatori

  • Departamentul "Organizare-Protocol"
    - Constantin Prajisteanu
    - Puiu Ichim
    - Tudora Ichim
    - Puiu Cretu
    - Ecaterina Giurgiu
    - Dan Craciun
    - Nicu Parvu
    - Florentin Paiu
    - Ramona Racauteanu
    - Petrica Tudureanu
    - Iulia Casleanu
    - Florin Hanganu
    - Puiu Vulpe
  • Translatori
    - Lidia Buna
    - Iulia Pauceanu
  • Relatii cu mass-media
    - Nicu Parvu
    - Giliu Maximov
    - Florin Hanganu
  • Preselectie
    - Constantin Costandache
    - Iulia Casleanu
    - Ramona Racauteanu
    - FLORIN HANGANU
  • Scenariu
    - Costantin Costandache
    - prof. Theodor Adobricai
  • Scenografia
    - Ilie Badea
    - Giliu Maximov
    - Ticu Neagu
    - George Niculescu
  • Lumini, efecte speciale
    - Ilie Badea
  • Imagini video
    - Giliu Maximov
    - V. Lucaveschi
  • Sonorizare
    - Laurentiu Chirvasuta
    - Eugen Goran
  • Directia de scena
    - Costantin Costandache
  • Presedinte festival
    - prof. Theodor Adobricai

Sponsori

Prezentatori

  • Iulia Casleanu
  • Florentin Paiu

Invitati

  • Trupa de dans a Clubului Elevilor din Onesti - prof. Mariana Osteanu
  • Trupa de dans "Step By Step" din Adjud - prof. Maria Laluciu
  • Catalina Adam - Onesti
  • Diana Ursachi si Nicusor Apostol - Onesti
  • Monica Andrei (Candy) - Galati
  • Duo Vision
  • Doru Emanoil Pantazi - Bacau
  • Alexandra Ungureanu - Onesti
  • Trupele de dans ale Liceului cu Program Sportiv "Nadia Comaneci" din Onesti
  • Duo Ram Tam Tam
  • Andre

Parteneri media

Juriu

  • Dinu Giurgiu - presedinte - compozitor
  • Corneliu Slatinaru - readactor, TVR Iasi
  • Mihai Vanica - compozitor, redactor Radio Romania Tineret
  • Mihaela Munteanu - redactor, Radio Iasi
  • Constantin Donea - consilier sef al inspectoratului pentru Cultura Bacau
  • Vasile Iacob - director Casa de Cultura a Sindicatelor Bacau
  • Gheorghe Mihaiu - reprezentant A.N.C.C.S.R
  • Iulian Munteanu - profesor de muzica, compozitor, dirijor, Onesti
  • Emil Pantica - director B.R.D - Groupe Societe General
  • Luminita Patrateanu - redactor sef, Radio DEEA
  • Constantin Costandache - director de scena Ti Amo

Concurenti

La prima editie internationala,
au participa 40 concurenti din 3 tari:
Bulgaria, Republica Moldova, Romania

Concurenti: Categoria 6 - 8 ani

  1. Carla Bodi - 6 ani, Iasi
  2. Alina Felicia Mitroi - 7 ani, Dragasani
  3. Lucia Dumitrescu - 7 ani, Buzau
  4. Ana Maria Ghintuiala - 7 ani, Galati
  5. Ramona Hanganu - 7 ani, Onesti
  6. Antonia Margasiu - 8 ani, Onesti
  7. Alexandra Porr - 8 ani, Brasov
  8. Andreea Moldovan - 8 ani, Baia Mara
  9. Ioana Andreea Deliu - 10 ani, Onesti
  10. Adina Elena Borovina - 10 ani, Buzau
  11. Adina Iris Belciu - 10 ani, Botosani
  12. Iuliana Iga - 6 ani, Onesti
  13. Nicusor Apostol - 10 ani, Onesti
  14. Isabela Nitica - 6 ani, Vaslui
  15. Ioana Apostu - 10 ani, Tg Ocna
  16. Diana Ursache - 8 ani, Onesti
  17. Tatiana Alina Raduta - 10 ani, Buzau
  18. Elena Victoria Stanciu - 9 ani, Botosani
  19. alina Casaneanu - 8 ani, Galati
  20. Adina Cheregi - 10 ani, Baia Mare
  21. Victor Osteanu - 10 ani, Onesti
  22. Duo Ram Tam Tam - 7 si 8 ani, Onesti
  23. Renate Grad - 10 ani, Viseul de Sus, Maramures

Concurenti: Categoria 9 - 11 ani

  1. Raluca Leoiaca - 11 ani - Braila
  2. ictor Osteanu - 11 ani - Onesti
  3. Iulia Veres - 9 ani -Onesti
  4. Elena Victoria Stanciu - 10 ani - Botosani
  5. Roxana Ene - 11 ani - Onesti
  6. Ioana Trasca Chirita - 11 ani - Campina
  7. Alexandra Margean - 9 ani - Mangalia
  8. Emilia Cebotaras - 9 ani - Rep. Moldova
  9. Lorin Andrei Ifrim - 9 ani - Onesti
  10. Alina Cristina Ciobotaru - 10 ani- Galati
  11. Dan Bozaru - 11 ani - Iasi
  12. Augustina Valentinova Lazarova - 11 ani - Bulgaria
  13. Adina Elena Borovina - 11 ani - Buzau
  14. Antonia Margasiu - 9 ani - Onesti

Concurenti: Categoria 12- 14 ani

  1. Ionut Catana - 14 ani Focasani
  2. Teodora Dogaru - 13 ani - Iasi
  3. Tatiana Raduta - 12 ani - Buzau
  4. Nucu Dragos Paul - 12 ani - Mangalia
  5. Adela Elena Popescu - 12 ani - Dragasani
  6. Sandu Manciu - 13 ani - Republica Moldova
  7. Grupul "Callatis" - 12 ani Mangalia compus din
    - Crina Balan
    - Nucu Dragos Paul
    - Raluca Ciocarlan
  8. Simon Maximov Lazarov - 12 ani - Bulgaria
  9. Monioca Hainal - 12 ani - Adjud
  10. Valentin Voicu - 12 ani - Baia Mare
  11. Martin Iakov Assev - 13 ani - Bulgaria
  12. Oana Puscasu -  12 ani - Botosani
  13. Crina Balan - 12 ani - Mangalia
  14. Raluca Ciocarlan - 12 ani - Mangalia
Gala laureatilor

Trofeul Ti Amo 1999

Crina Balan - 12 ani - Mangalia

Premiile pentru categoria 6 - 8 ani

Premiul I
Lucia Dumitrescu - 8 ani - Buzau

Premiul II
Ramona Hanganu - 8 ani - Onesti

Premiul III
Ionel Manciu - 6 ani - Republica Moldova

Mentiuni
- Geanina Druta - 6 ani - Umbraresti, Galati
- Iuliana Iga - 7 ani - Onesti

Premiul special Cat Music Show acordat de Redactia Jocuri, Concursuri si Divertisment al Departamentului Copii-Tineret din cadrul Societatii Romane de Radiodifuziune
- Ana Maria Ghintuiala - 8 ani - Galati

Premiul special CAT MUSIC SHOW acordat de Studioul Teritorial Iasi al Societatii Romane de Radiofuziunii Romane
- Ioana Bolea - 8 ani - Onesti

Premiul special acordat de Fundatia Internationala "Omenia"
- Raluca Cazan - 6 ani - Onesti
- Premiul special CAT MUSIC SHOW acordat de Studioul Teritorial Iasi al Societatii Romane de

Premiile pentru categoria 9 - 11 ani

Premiul I
Emilia Cebotaras - 9 ani - Republica Moldova

Premiul II
Antonia Margasiu - 9 ani - Onesti

Premiul III
Aida Elena Borovina - 11 ani- Buzau

Mentiuni
- Ioana Trasca Chirita - 11 ani - Campina
- Alexandra Margean - 9 ani - Mangalia

Premiul special "Cat Music Show" acordat de Redactia Jocuri, Concursuri si Divertisment al Departamentului Copii- Tineret din cadrul Societatii Romane de Radiodifuziune
- Lorin Andrei Ifrim - 9 ani - Onesti

Premiul special "Cat Music Show" acordat de Studioul Teritorial Iasi al Societatii Romane de Radiofuziune
Elena Victoria Stanciu - 10 ani - Botosani

Premiul de popularitate Oferit de Radio DEEA Onesti
- Victor Osteanu - 11 ani - Onesti

Premiul special acordat de Fundatia Internationala "Omenia"
- Raluca Leoaica - 11 ani - Brail

Premiul special "Noul Val"
Doru Bozaru - 11 ani Iasi

Premiile pentru categoria 12 - 14 ani

Premiul I
Adela Elena Popescu - 12 ani - Dragasani

Premiul II
Valentin Voicu - 13 ani - Baia Mare

Premiul III
Nucu Dragos Paul - 12 ani- Mangalia

Mentiuni
- Martin Iacov Assev - 13 ani Bulgaria
- Raluca Ciocarlan - 12 ani - Mangalia

Premiul special al juriului
Trio Callatis 12 ani din Mangalia compus din
- Raluca Ciocarlan,
- Nunu Dragos Paul,
- Crina Balan

Premiul special Romanasul acordat de Dialog filiaia Onesti
Alexandru Manciu - 13 ani Republica Moldova