<- Home



| About | Location | Winners | Regulations | Sponsors | Records | Youtube |
| Despre | Locatie | Palmares | Regulament | Sponsori | Arhiva |

  |1996|1997|1998|1999|2000|2001|2002|2003|2004|2005|2006|2007|2008|2009|2010|2011|2012|2013|2014| | Home | Contact |
50 concurenti din 4 tari:

Bulgaria

Italia

Moldova

Romania
2001
Editia a VI- a
  TROFEUL INTERNATIONAL APOLLO MUSIC ONESTI

23, 24, 26 mai 2001 - Casa de Cultura a Sindicatelor Onesti

Realizatori

  • Departamentul "Organizare Protocol"
    - Constantin Prajisteanu
    - Puiu Ichim
    - Tudora Ichim
    - Nicu Parvu
    - Puiu Cretu
    - Iulia Pauceanu
    - Lidia Buna
    - Alexandru Toma
    - Adrian Pletea
    - Petrica Tudureanu
    - Gheorghe Suciu
    - Marius Agache
    - Giliu Maximov
    - Ramona Racauteanu
    - Ecaterina Giurgiu
    - Ramona Epure
  • Relatii cu mass-media
    - Nicu Parvu
  • Imagine Video, publicitate
    - Giliu Maximov
    - Gheorghe Suciu
    - Marius Agache
    - Dan Botezatu
    - Dan Georgescu
  • Scenografie:
    - Ilie Badea
    - Ticu Neagu
    - George Niculescu
    - Robert Benedict
  • Scenariu:
    - Constantin Costandache
    - Prof. Theodor Adobricai
  • Sonorizare - lumini:
    - Sfinx Experience - Bucuresti
  • Secretariat festival:
    - Alexandru Toma
    - Ramona Racauteanu
  • Sef departament "Concurenti straini"
    - Zenovia Ilisei - Ambasador de pace, Pistoia, Italia
  • Director scena:
    - Constantin Costandache
  • Presedinte festival:
    - Prof. Theodor Adobricai

Parteneri media

Organizatori

Sponsori

Prezentatori

  • Andreea Cioclu - Onesti
  • Adrian Enache

Invitati

  • Trupa de balet "Arabesc" - Onesti - coregaf Iulia Alexandru
  • Trupa de dans de la Club Tudureanu - "Country" - Onesti
  • Trupa de dans "Passo Double" - Colegiul Tehnic "Petru poni" - coregraf Simona Rusu
  • Maria Mihalache - Onesti
  • Bianca Maria Marin - Onesti
  • Ansambulul de dans "Star Gim" de la Liceul cu Program Sportiv "Nadia Comanesci" - Onesti, instructor Iuliana Filip
  • Ansamblul de dans "Star Girls" de la Liceul cu Program Sportiv "Nadia Comanesci" - Onesti, instructor prof. Aurica Nistor
  • Duo Ram Tam Tam - Onesti
  • Andre (Andreea Balan, Alina Sorescu)
  • Adrian Enache
  • Grupul "6+", Dobrich, Bulgaria

Juriul

Milvia Terzaghi - presedinte - Sefa departamentului Relatii Internationale de la Zecchino D' Oro, Fundatia Antoniano, Bologna - Italia
Angela Senatore - Autoare de programe televiziune de la Zecchino D' Oro - Fundatia Antoniano - Bologna, Italia
Emil Strundjev - Profesor de muzica, compozitor, dirijor - Dobrich, Bulgaria
Emilia Moraru - Profesor la Academia de Muzica din Chisinau, Republica Moldova
Mihai Vanica - Compozitor, Radio Romania Tineret
Stefan Naftanaila - Realizator la Redactia Muzicala Radio Romania
Vasile Iacob - Director, Casa de Cultura a Sindicatelor Bacau
Iulian Munteanu - Profesor de muzica, dirijor, compozitor - Onesti
Emil Pantica - Director BRD - Groupe Societe Generale - filiala Onesti

Concurenti

Concurenti: Categoria 9 - 11 ani

  1. Ruxandra Urzica - 10 ani - Constanta
  2. Cosmina Adam - 9 ani - Vaslui
  3. Ioana Mihaela Neaga - 11 ani - Brasov
  4. Ionela Andreea Ioncea - 11 ani - Craiova
  5. Oana Ramona Bujor - 11 ani - Iasi
  6. Georgiana Jercan - 11 ani - Galati
  7. Cristian Stefan Tudor - 9 ani - Onesti
  8. Ana Maria Ungureanu - 11 ani - Timisoara
  9. Raluca Onescu - 11 ani - Constanta
  10. Catalina Antal Berbecaru - 9 ani - Onesti
  11. Lavinia Maria Maftei - 11 ani - Timisoara
  12. Marina Mihaela Sotrocan - 10 ani - Galati
  13. Iuliana Iga _9 ani - Onesti
  14. Anita Radu - 10 ani - Constanta
  15. Cristina Zaharia - 11 ani - Focsani
  16. Lorin Andrei Ifrim - 11 ani - Onesti
  17. Crina Surdu - 9 ani - Iasi
  18. Alexandra Margean - 11 ani - Constanta
  19. Lucia Dumitrescu - 11 ani - Buzau
  20. Ambra Gerussi - 11 ani - Udine, Italia
  21. Anastasia Cusnir - 11 ani - Republica Moldova

Concurenti: Categoria 6 - 8 ani

  1. Paula Vranceanu - 8 ani - Vaslui
  2. Catalina Sima - 7 ani - Bucuresti
  3. Georgiana Rosca - 7 ani - Onesti
  4. Diana Rezmerita - 7 ani - Mangalia
  5. Andrei Liviu Stoian - 6 ani - Buzau
  6. Anita Capatana - 6 ani - Onesti
  7. Nicoleta Darabana - 8 ani - Republica Moldova
  8. Ana Maria Raducanu - 8 ani - Pascani
  9. Larisa Alexandru - 7 - ani - Buzau
  10. Ruxandra Maria Vana - 6 ani - Bucuresti
  11. Oana Diana Radu - 7 ani - Buzau
  12. Ruxandra Iliescu - 8 ani - Constanta
  13. Miruna Codruta oprea - 6 ani - Onesti
  14. Alexandru Petcu - 6 ani - Buzau
  15. Teodora Antal - Berbecaru - 6 ani - Onesti
  16. Oana Diana Ionita - 7 ani - Buzau

Concurenti: Categoria 12 - 14 ani

  1. Dragos Damsa - 12ani - Bacau
  2. Victor Osteanu - 14 ani - Onesti
  3. Elena Ionescu - 13 ani - Craiova
  4. Elena Sandu - 13 ani - Onesti
  5. Mircea Gabriel Zlate - 12 ani - Iasi
  6. Nevena Ivanova - 14 ani - Dobrich, Bulgaria
  7. Ancuta Parvu - 14 ani - Mangalia
  8. Geanina Tutui - 13 ani - Onesti
  9. Diana Naana - 12 ani - Bucuresti
  10. Alina Cebotar - 12 ani - Republica Moldova
  11. Aida Elena Borovina - 13 ani - Buzau
  12. Ioana Trasca - Chirita - 13 ani - Campina
  13. Roxana Ene - 13 ani - Onesti
Gala laureatilor

Trofeul International Apollo Music Onesti 2001

Ioana Trasca Chirita - 13 ani - Campina
Categoria 12 - 14 ani

Premiile pentru categoria 9 - 11 ani

Premiul I
- Lucia Dumitrescu - 11 ani - Buzau

Premiul II
- Anastasia Cusnir - 11 ani - Republica Moldova

Premiul III
- Alexandra Margeanu - 11 ani - Constanta

Mentiune
- Iuliana Iga - 9 ani - Onesti

Premiul de popularitate
- Cristian Stefan Tudor - 9 ani - Onesti

Premiul special pentru piesa cu cea mai buna muzica
- Ionela Andreea Ioncea - 11 ani - Craiova

Premiul special pentru piesa cu cel mai bun text
- Lorin Andrei Ifrim - 11 ani - Onesti

Premiul special pentru cea mai buna voce in devenire, oferit de Artcenter Stringendo - Dobrich, Bulgaria
- Catalina Antal - Berbecaru - 9 ani - Onesti

Premiile pentru categoria 6 - 8 ani

Premiul I
- Georgiana Rosca - 7 ani - Onesti

Premiul II
- Larisa Alexandru - 7 ani - Buzau

Premiul III
- Oana Diana Ionita - 7 ani - Buzau

Mentiune:
- Ruxandra Maria Vana - 6 ani - Bucuresti

Premiile pentru categoria 12 - 14 ani

Premiul Special al juriului
- Ambra Gherusii - 11 ani - Udine, Italia

Premiul I
- Nevena Ivanova - 14 ani - Dobrich, Bulgaria

Premiul II
- Aida Elena Borovina - 13 ani - Buzau

Premiul III
- Elena Ionescu - 13 ani - Craiova

Mentiuni:
- Mircea Gabriel Zlate - 12 ani - Iasi

Premiul special pentru originalitatea compozitiei proprii, oferit de Fundatia Antoniano - Bologna, Italia, prin Doaman Milvia Terzaghi
- Dragos Damsa - 12 ani - Bacau

Premiul special pentru piesa cu cel mai bun aranjament (Viorel Gavrila)
- Ioana Trasca Chirita - 12 ani - Campina

Premiul special pentru cea mai buna voce in devenire, oferit de Artcenter Stringendo - Dobrich, Bulgaria
- Cristina Zaharia - 11 ani - Focsani

Premiul special oferit de revista Fan Hits Aand Poster
- Alina Cebotar - 12 ani - Republica Moldova