<- Home



| About | Location | Winners | Regulations | Sponsors | Records | Youtube |
| Despre | Locatie | Palmares | Regulament | Sponsori | Arhiva |

  |1996|1997|1998|1999|2000|2001|2002|2003|2004|2005|2006|2007|2008|2009|2010|2011|2012|2013|2014| | Home | Contact |
2006
Editia a XI -a
  - 16 - 21 mai 2006
Casa de Cultura a Sindicatelor Onesti
Informatii generele - General information
Concurentii romani inscrisi la preselectie
Rezultatele preselectiei la romani si straini
Premiile - Awards
Galerie foto - Photo gallery
Au participat 43 de concurenti din 12 tari:

Bulgaria

Franta

Italia

Malta

Moldova

Portugalia

Romania

Serbia

Spania

Suedia

Taiwan

Ucraina

Premiile festivalului- Awards of the festival

Premiul cel mare...


Trofeul International
Apollo Music Onesti 2006

Iana Diana Prepelita - 12 ani - Iasi
Categoria 12 - 14 ani

 

Premii pentru creatie

Text

Premiul I
Joe Julian Farrugia - Malta

Premiul I
Sammy Galea - Malta

Premiul II
Antonio Castro - Portugalia

Premiul II
Joao Atanazio - Portugalia

Premiul III
Viorel Andrinoiu - Romania

Premiul III
Sorin Radulescu - Romaia

Premiul pentru Texte pentru Copii
Jean Rolland - Franta

Premiul pentru cel mai bun text de actualitate
Francesco Bonagura - Italia

Muzica

Premiul I - melodia "Primavera D' amor"
Compozitor: Sammy Galea - Malta
Text: Joe Julian Farrugia - Malta
Premiul a fost acordat concurentei Brooke Borg - Malta, care a ales aceasta piesa.

Premiul II - melodia "Menina Tranquina"
Compozitor: Joao Atanazio - Portugalia
Text: Antonio Castro - Portugalia
Premiul a fost acordat concurentei Catarina Atanazio - Portugalia, care a ales aceasta piesa.

Premiul III - melodia "O zi ca de poveste"
Compozitori: Sorin Radulescu si Viorel Andrinoiu
Premiul a fost acordat concurentei Catalina Agapie - Romania, care a ales aceasta piesa.

Premiul pentru cel mai bun text strain de actualitate
Francesco Bonagura - Italia

Premiul special pentru textele oferite copiilor
Jean Rolland - Franta


Mai multe fotografii >>>

Premiile pentru categoria 6 - 8 ani

Premii

Premiul I - oferit de Casa de Cultura a Sindicatelor din Onesti
Catarina Atanaziu - 7 ani - Portugalia

Premiul II - oferit de Casa de Cultura a Sindicatelor din Onesti
Ana Maria Bucsa - 8 ani - Botosani, Romania

Premiul II - oferit de Casa de Cultura a Sindicatelor din Onesti
Ana-Maria Grosu - 8 ani - Timisoara, Romania

Premiul III - oferit de Casa de Cultura a Sindicatelor din Onesti
Gabriela Ana-Maria Bugle - 8 ani - Oradea, Romania

Mentiuni

Mentiune din partea firmei Vannucci Piante - Pistoia, Italia
Hedy Tarabichi - 8 ani - Bucuresti, Romania

Mentiune din partea firmei Bonacchi - Pistoia, Italia
Ingrid Oana Irimia - 7 ani - Iasi, Romania

Premii speciale

Premiul special din partea Comunitatii Romane din Pistoia, Italia
Ana Patrascu - 8 ani - Republica Moldova

Premiul special
Ciprian Mario Eduard Dinca - 7 ani - Bucuresti, Romania

Premiul special
Dian Naydenov Genaghev - 7 ani - Bulgaria

Premiul special
Tamara Dmitrovic - 7 ani - Serbia si Muntenegru

Premiul special
Laura Arabo - 6 ani - Bucuresti, Romania

Premiul special pentru cel mai tanar concurent
Elisabeta Grasso - 6 ani - Italia

Premiul special
Tang Ping - Yueh - 7 ani - Taiwan

Premiul special
Simina Diana Papandron - 8 ani - Cluj, Romania

 

Premiile pentru categoria 9 - 11 ani

Premii

Premiul I - oferit de Casa de Cultura a Sindicatelor din Onesti
Danica Muscat - 11 ani - Malta

Premiul II - oferit de Casa de Cultura a Sindicatelor din Onesti
Florina Catalina Bratan - 9 ani - Giurgiu, Romania

Premiul III - oferit de Casa de Cultura a Sindicatelor din Onesti
Ana si Maria Jula - 10 ani - Arad, Romania

Mantiuni

Mentiune - oferita de firma Baroncelli - Pistoia Italia
Georgiana Dariescu - 11 ani Iasi, Romania

Mentiune - oferita de firma Romiti Piante - Pistoia Italia
Georgia Dobanda - 9 ani - Bucuresti, Romania

Premii speciale

Premiul de Popularitate si un Premiu Special oferit de Rafo S.A
Nicolina Moberg - 11 ani - Suedia

Premiul pentru cea mai buna prezenta scenica
Yin - Jo - Hsuan - 8 ani - Taiwan

Premiul special
Elisa Maria Curbelor - 11 ani - Spania

Premiul special
Sirma Radenkova Stamenova - 11 ani - Bulgaria

Premiul special - oferit de firma Misericordia Pistoia - Italia
Ana-Maria Ionita - Bucuresti

Premiul special
Ana Eveline Valcu - 10 ani - Bucuresti, Romania

Premiul special pentru mesaj - oferit de Graziella Profesione Capelli
Catalina Agapie - 11 ani - Constanta, Romania

Premiul special
Monica Sarah Coco - 11 ani - Italia

Premiile pentru categoria 12 - 14 ani

Premii

Premiul I - oferit de Casa de Cultura a Sindicatelor din Onesti
si un premiu special din Malta
Florin Ovidiu Lazar - 12 ani Oradea

Premiul II - oferit de Casa de Cultura a Sindicatelor din Onesti
Brooke Borg - 13 ani - Malta

Premiul III - oferit de Casa de Cultura a Sindicatelor din Onesti
Yaryna Shust - 13 ani - Ucraina

Premiul III - oferit de Casa de Cultura a Sindicatelor din Onesti
Malin Johansson - 14 ani - Suedia

Mentiuni

Mentiune oferita de firma Feretti Spa - Pistoia Italia si
un premiu special oferit de A.N.C.C.S.R prin d-l Gheorghe Mihaiu
Iuliana Iga - 14 ani - Onesti, Romania

Mentiune oferita de firma Romiti Piante - Pistoia, Italia
Elena Diana Catana - 13 ani - Baisa - Botosani, Romania

Premii speciale

Premiul special
Marijana Penovic - 12 ani - Serbia si Muntenegru

Premiul special al juriului international
Melania Balzano - 14 - Italia

Premiul pentru originalitate,
Premiul Rafo si
Premiul oferit de Senatul Romaniei prin Senatorul de Bacau Ioan Aron Popa
Cosmin Tolescu - 12 ani - Onesti, Romania

Premiul TVR
Marian Stancu - 12 ani - Bucuresti, Romania

Premiul special
Tsai Meng - Han - 13 ani - Taiwan

Premiul Societatii Romane de Radiodifuziune si
un premiu oferit de Comunitatea Romana din Pistoia Italia
Renata Shtifel - 13 ani - Ucraina

Premiul special
Giovana Caterina Di Luca - 12 ani - Italia

Premiul special
Alix Regnier Vigouroux - 12 ani - Franta

Premiul special
Elena Grasso - 12 ani - Italia