<- Home



| About | Location | Winners | Regulations | Sponsors | Records | Youtube |
| Despre | Locatie | Palmares | Regulament | Sponsori | Arhiva |

  |1996|1997|1998|1999|2000|2001|2002|2003|2004|2005|2006|2007|2008|2009|2010|2011|2012|2013|2014| | Home | Contact |
2011
Editia a XVI-a
  - 16 - 22 mai 2011
Casa de Cultura a Sindicatelor Onesti


Germania


Bulgaria


Italia


Malta


Ukraina


Rusia


Moldova


Azerbaidjan


Elvetia


Romania


Polonia


Turcia

Trofeul Ti Amo
oferit de Casa de Cultura a Sindicatelor Onesti si sponsorul italian Azienda Agricola "Il Bello" di Lunardi Riccardo Produzione Olio e Vino Serravalle - Pistoia

Badulescu Ion Moise - 13 ani - Mioveni Arges
- Doar cand ai prieteni - Compozitor: Cornel Fugaru, Textier: Mirela Fugaru

Premiile pentru creatie 2011

  1. Premiul I oferit de Misericordia di Casalguidi
    - Michele di Gioaia "il vento sulle nuvole" compozitor - Franco Matricano
  2. Premiul II oferit de Misericordia di Pistoia
    - Simon Gravino "Senza Te" compozitor- compozitor - George Debono
  3. Premiul III oferit de Romiti Pietro e Filli Vivai Piante
    Panaitescu Andreea "Oceane de flori" - compozitor: Catalin Dascalu
Nr Categoria 6 - 8 ani Tara
1

Premiul I oferit de Casa de Cultura a Sindicatelor Onesti + Premiul wafa + invitatie festival Trixie
Ivan Adrian Stefan, 7 ani, Brasov
melodia "Asta-i parerea mea" compozitor: Virgil Popescu, textier: George Popovici.

2

Premiul II oferit de Casa de Cultura a Sindicatelor Onesti
Florea Beatrice - Maria, 6 ani, Iasi
melodia "Bunicul" compozitor, textier: Corina Chiriac

3

Premiul III oferit de Casa de Cultura a Sindicatelor Onesti
Serban Antonia, 6 ani, piatra neamt
melodia "Singura-n noapte" compozitor: Andra Gogan, textier: Gabriel anghel

4

Mentiunea I oferita de Casa de Cultura a Sindicatelor Onesti + diploma Eurokids
Bahrin Daria Teodora, 7 ani, Iasi
melodia "Cand uitati sa visati" - compozitor: Andrei Tudor, textier: Andreea Andrei

5

Mentiunea a II-a oferita de Casa de Cultura a Sindicatelor Onesti
Filipoiu Eleonora - Maria, 8 ani, Slobozia
melodia "Noi visam o lume mai buna" compozitor: Cristian Alivej textier: Viorela Filip

6

Mentiunea a II a oferita de Casa de Cultura a Sindicatelor Onesti
Pripon Mara, 7 ani, Bucuresti
melodia "Vioara" - compozitor: Virgil Popescu, textier: George Popovici

7

Premiul Special - pentru cel mai tanar concurent
Yurtaeva Diana, 6 ani, Rusia
melodia "A smiling song" - compozitor - Kolesnikov A; textier - Astafieva F.

8

Premiul Special oferit de Filli Andreini Vivai Piante
Rusu Maria - Raluca, 6 ani, Bucuresti
melodia "Hei copilarie, esti povestea mea" prima auditie - compozitor: Cristian Alivej; textier: Viorela Filip

9

Premiul Special oferit de Ferretti Afrisio
Sorlea Iulia - Alexandra, 6 ani, Cluj Napoca
melodia "Īn lumea povestilor" compozitor: Cristina Manoliu - Savulescu textier: George Popovici

Nr Categoria 9 - 11 ani Tara
1

Premiul I oferit de Casa de Cultura a Sindicatelor Onesti
Stoian - Anitoaiei Diana Viorela, 11 ani, Piatra Neamt
melodia "Ma Īntorc la tine mare albastra" compozitor: Dumitru Lupu, textier: Viorela Filip

2

Premiul II oferit de Casa de Cultura a Sindicatelor Onesti si - Premiul Special TVR Iasi 20
Ursu Raluca Elena, 10 ani, Botosani
melodia "Mama" - compozitor: Nicolae Caragia, textier: Grigore Vieru

3

Premiul III oferit de Casa de Cultura a Sindicatelor Onesti + diploma Eurokids - Premiul Special TVR Iasi 20
Yasin Hasanov, 10 ani, Republica Azerbaijan
melodia "Gentelman" compozitor, textier - Vusala Ilyasova Hikmet

4

Mentiunea I oferita de Casa de Cultura a Sindicatelor Onesti
Cernat Madalina - Mihaela, 11 ani, Baicoi
melodia "Baillamo il rock and roll", compozitor: Viorel Gavrila textier: Viorel Gavrila

5

Mentiunea a II-a oferita de Casa de Cultura a Sindicatelor Onesti
Bogdanescu Raluca, 11 ani, Onesti
melodia "Lumea mea e muzica" - compozitor: Marius Teicu, textier: Adina Chivulescu

6

Premiul Special TVR Iasi 20
Beatrice Florea

7

Premiul Special oferit de Ferretti Afrisio
Ciocaltan Vanessa - Christina, 10 ani, Bucuresti
melodia "Gasca fara nume" - compozitor: Virgil Popescu, textier: George Popovici.

8

Premiul Special oferit de Misericordia di Masotti
Streinu Tabita - Mihaela, 11 ani, Drobeta Turnu Severin
melodia "Doar cand ai prieteni", compozitor: Cornel Fugaru, textier: Dan Dumitriu

9

Premiul Special oferit de fratres di Pistoia
Moise Lorenzo Raul, 9 ani, Oradea
melodia "Vreau Respect", compozitor: Mihai Alexandru, textier: Mihai Alexandru

10

Premiul Special oferit de Misericordia di Pistoia
Grigoras Daria - Alexia, 10 ani, Iasi
melodia "Ca o minune e un copil", compozitor: George Natzis, textier: Mirela Fugaru

11

Premiul Special oferit de vannino vannucci Vivai Piante
Manu lorena Maria, 9 ani, Campulung Muscel
melodia "Voi fi o stea" compozitor: Valentin Muntean, textier: Ioan Gliga

12

Premiul Special oferit de Zelari Vivai Piante
Petre Nicole, 11 ani, Poeni
melodia "Hai Ciquita" compozitor: Cristian Alivej, textier: Viorela Filip

13

Premiul Special oferit de Romiti Pietro e Filli Vivai Piante
Dobos Maria, 11 ani, Brasov
melodia "Ce noroc" compozitor: Viorel Gavrila textier: Corina Despot

14

Premiul Special - pentru cea mai buna voce feminina oferit de sponsorul Selgros
Panaitescu Andreea, 11 ani, Piatra Neamt
melodia "Oceane de flori" prima auditie - compozitor: Catalin Dascalu, textier: Catalin Dascalu

15

Premiul Special - pentru cea mai buna melodie
Bratovianu Andrada - Elena, 10 ani, Onesti
melodia "Seara de seara" compozitor: Marius Teicu, textier: Corina Despot

16

Premiul Special - Premiul de popularitate
Guzel Sara Irem Andreea, 10 ani, Turcia
melodia "My world" - compozitor, textier - Catalin Dascalu

Nr Categoria 12 - 14 ani Tara
1

Premiul I oferit de Casa de Cultura a Sindicatelor Onesti
Divna Milenova Stancheva, 14 ani, Bulgaria
melodia "Wind Puff " - compozitor - Yosif Tzankov. textier - Dimitar Vasiliev

2

Premiul II oferit de Casa de Cultura a Sindicatelor Onesti + Premiul Wafa
Nicoleta Cotorobai, 12 ani, Republica Moldova
melodia "Pentru ea" compozitor - Ion Aldea Teodorovici, textier - Grigore Vieru

3

Premiul III oferit de Casa de Cultura a Sindicatelor Onesti
Michele di Gioaia, 13 ani, Italia
melodia "Il vento sulle nuvole " - prima auditie - compozitor - Franco Matricano, textier - Francesco Bonagura

4

Mentiunea I oferita de Casa de Cultura a Sindicatelor Onesti
Petcu Elena Cristiana, 13 ani, Bucuresti, melodia "Pleaca" compozitor, textier: Vank

5

Mentiunea I oferita de Casa de Cultura a Sindicatelor Onesti
Paval Andreea, 13 ani, Bacau
melodia "Dansul/every body dance with me" - compozitor: Marius Teicu, textier: Corina Despot, Eugen Rotaru

6

Mentiunea a II-a oferita de Casa de Cultura a Sindicatelor Onesti + invitatie festival Trixie
Petruca Ecaterina, 14 ani, Piatra Neamt
melodia "Suflet Drag", compozitor, textier: Gabriel Baruta, Meda Horjan

7

Premiul Special oferit de fratres di Pistoia
Dicut Diana - Ioana, 14 ani, Pitesti
melodia "Lasa-ma sa cred", compozitor: Gabriel Baruta, textier: Meda Morjan

8

Premiul Special oferit de Misericordia di Pistoia
Bratan Florina - Catalina, 14 ani, Giurgiu
melodia "If you go away", compozitor: Cornel Fugaru, textier: Mirela Fugaru

9

Premiul Special oferit de Filli Andreini Vivai Piante
Crisan Camelia - Maria, 14 ani, Baia Mare
melodia "Primul fior" - compozitor: Nicolae Caragia, textier: Viorela Filip

10

Premiul Special pentru prezenta scenica
Simon Gravino, 14 ani, Malta
melodia "Senza te" - prima auditie - compozitor - George Debono, textier - Christopher Azzopardi

11

Premiul Special Premiul pentru cea mai buna voce masculina
Badulescu Ion Moise, 13 ani, Mioveni
melodia "Doar cand ai prieteni" - compozitor: Cornel Fugaru, textier: Mirela Fugaru

12

Premiul Special Premiul criticii (presei)
Ambra Moiano, 13 ani, Elvetia
melodia "Io sto bene cosi" prima auditie - compozitor - Pasquale la Rocca, textier - Pasquale la Rocca

13 Premiul Special Premiul pentru cel mai bun text + diploma Eurokids
Eemanuele Scellato, 12 ani, Italia
melodia "Sei grande papa" - prima auditie - compozitor - Alberto Flavio Fulgoni, textier - Alberto Flavio Fulgoni - Giorgio Michieli