<- Home



| About | Location | Winners | Regulations | Sponsors | Records | Youtube |
| Despre | Locatie | Palmares | Regulament | Sponsori | Arhiva |

  |1996|1997|1998|1999|2000|2001|2002|2003|2004|2005|2006|2007|2008|2009|2010|2011|2012|2013|2014| | Home | Contact |
2012
Editia a XVII-a
  - 14 - 20 mai 2012
Casa de Cultura a Sindicatelor Onesti


Bulgaria


Italia


Malta


Rusia


Elvetia


Romania


Turcia


Japonia

Spania

India

Serbia

S.U.A.

Suedia

Macedonia

Ucraina
 

Organizatori

  • Asociatia Nationala a Caselor de Cultura ale Sindicatelor din Romania;
    The National Association of the Trade Unions' Cultural Clubs From Romania
  • Primaria mun. Onesti;
    The City Hall of Onesti
  • Casa de Cultura a Sindicatelor Onesti;
    The Trade Unions Cultural Club Of Onesti

Sponsori romani

Sponsori italieni

  • Croce Verde - Pistoia
  • Misericordia - Pistoia
  • Misericordia Massoti - Pistoia
  • Misericordia Casalguidi - Pistoia
  • Stroili Oro-Amaro - Udine - Italia
  • Apricot Viaggi - Pistoia
  • Romiti Vivai - Chiazzano - Pistoia
  • Zelari Piante
  • Filli Andreini Vivai - Quarrata - Pistoia
  • Vannucci Vivai Pistoia
  • Azienda Agricola « Il Bello » - Pistoia - Lunardi Ricardo
  • Fratres - Pistoia

Parteneri media

Echipa de realizare a festivalului

  1. Președinte Festival:
    - Profesor Teodor Adobricăi
  2. Vicepreședinți Festival:
    - Zenovia Ilisei - Ambasador De Pace
    - Profesor - Ioana Adobricăi
  3. Director General:
    - Jurist Nicolaie Pîrvu
  4. Director Tehnic:
    - Ing. Florin Lupancu
  5. Director Economic:
    - Ec. Maria Bălan
  6. Regia Artistică:
    - Teodor Adobricăi
    - Nicolaie Pîrvu
    - Florin Lupancu
  7. Director Imagine:
    - Dan Siminaru
  8. Cameramani:
    - Adrian Arminia
    - Ionut Corneliu
    - Andy Cucu
  9. Lumini:
    - Cristian Albu
    - Lucian Ariciuc
    - Vasile Neata
  10. Sunet:
    - Florin Lupancu
    - Vlad Ghioc
  11. Scenotehnica:
    - Axial Music
  12. Fotoreporteri:
    - Stefan Raileanu
    - Mesterca Laurentiu
    - Gigi Dascalu
    - Claudiu Ștefănescu
  13. Reportaje, interviuri TV, cameramani:
    - Laurențiu Mesterca
  14. Promovarea Imaginii Festivalului:
    - Lucaș Ana - Maria
    - Ion Moraru
    - Buna Lidia
  15. Departamentul de coordonare a invitatilor si concurentilor:
    - Constantin Prăjișteanu
    - Ion Ichim
    - Petrică Tudoreanu
    - Sorin Roșca
    - Adi Pletea
    - Puiu Crețu
  16. Translator:
    - Lidia Buna
  17. Secretariat, It:
    - Lavinia Munteanu
    - Ana-Maria Lucaș
    - Lidia Buna
    - Nicolae Pirvu
  18. Departamentul Logistica Si Protocol:
    - Ilie Badea
    - Constantin Neagu
    - Gena Maxim
    - Miluța Maxim
    - Fabiola Postolache
    - Nelu Glont

Juriul:

  • Presedintele Juriului:
    - Carmen Olaru - Redactor Sef Programe TVR Iasi
  • Membrii Juriului:
    - Liviu Zamora -Redactor Radio Romania
    - Monica Gentina Unel - Soprana A Operei Din Venetia Si Istambul - Turcia
    - Mariella Pace Asciak - Realizator Radio-Tv - Malta
    - Elena Shedrina - Profesor De Muzica - Moscova - Rusia
    - Snezhana Polihronova - Presedinte la festivalului Orfeo in Italia - Bulgaria
    - Medda Andreea - profesor de muzica - Italia
    - Tony Aleksovski - Muzician, Directorul Festivalului Tra La La - Macedonia
    - George Vanvu - Coordonator Muzical Radio Iasi, Romania
    - Iulian Munteanu - Compozitor, Dirijor, Profesor De Muzica - Onesti, Romania
    - Luigi Hirjanu - Cantautor - Onesti - Romania