<- Home



| About | Location | Winners | Regulations | Sponsors | Records | Youtube |
| Despre | Locatie | Palmares | Regulament | Sponsori | Arhiva |

  |1996|1997|1998|1999|2000|2001|2002|2003|2004|2005|2006|2007|2008|2009|2010|2011|2012|2013|2014| | Home | Contact |
2012
Editia a XVII-a
  - 14 - 20 mai 2012
Casa de Cultura a Sindicatelor Onesti


Bulgaria


Italia


Malta


Rusia


Elvetia


Romania


Turcia


Japonia

Spania

India

Serbia

S.U.A.

Suedia

Macedonia

Ucraina
 

Trofeul Ti Amo
oferit de Casa de Cultură a Sindicatelor Onești si
Sponsorul italian Azienda Agricola « Il Bello» Di Lunardi Riccardo Produzione Olio E Vino Serravalle - Pistoia

Bahrin Daria Teodora - 8 ani - Iasi
Un bemol si un diez - compozitor: Jolt Kerestely - Textier: Viorela Filip

Premiile pentru creatie 2012

  • Premiul I - oferit de Misericordia Casalguidi - Pistoia
    - Sarah Bonnici "Vivra Ancora” Compozitor - George De Bono
  • Premiul II - oferit de Romiti Vivai - Chiazzano - Pistoia
    - Eliana Camilleri "Innamorata" Compozitor- George de Bono
  • Premiul III - oferit de Misericordia Massoti - Pistoia
    - Gînju Maria "Căluțul" Compozitor: Cristian Alivej
Nr Categoria 6 - 8 ani
Tara
1 Premiul I oferit de Casa de Cultura a Sindicatelor Onesti
Florea Beatrice-Maria, 7 Ani, Iași
Arlechinul Compozitor Si Textier - Andrei Doxan
2 Premiul II oferit de Casa de Cultura a Sindicatelor Onesti
Ivanov Anastasia, 6 Ani, Bucuresti
Motanul Meu Compozitor Si Textier : Diana Nuteanu
3 Premiul III oferit de Casa de Cultura a Sindicatelor Onesti + Premiul Wafa
Sara Nukina, 7 Ani, Japonia
Maru Maru Mori Mori Compozitor : Koji Miyashita Textier : Koji Miyashita
4 Mentiune oferita De Casa de Cultura a Sindicatelor Onesti
Ursache Diana Elena, 7 Ani, Onesti
Ce Sa Fac? Compozitor: Gabriela Sauciuc Cicone Textier: Marian Stere
5 Mentiune oferita De Casa de Cultura a Sindicatelor Onesti
Pripon Mara, 8 Ani, Bucuresti
Legenda Sanzienelor Compozitor: Claudiu Bulete Textier: Claudiu Bulete
6 Premiul special - pentru cel mai tanar concurent
Gînju Maria, 6 Ani, Bucuresti
Calutul-Prima Auditie Compozitor - Cristian Alivej Textier - Viorela Filip
7 Premiul special oferit de Romiti Vivai - Chiazzano - Pistoia + Premiul Radio Iași
Bahrin Daria Teodora - 8 ani - Iași
Un Bemol Si Un Diez Compozitor: Jolt Kerestely Textier: Viorela Filip
8
Premiul special oferit de Stroili Oro-Amaro - Udine - Italia
Eliana Camilleri 7 Ani Malta
Innamorata - Prima AuditieCompozitor: George DebonoTextier: Chris Azzopardi
9 Premiul special oferit de Vannucci Vivai Pistoia
Carmen Gonzalez Aranda 8 Ani
Spania Chi Lo Sa - Prima Auditie - Compozitor: Juancarlos Mendoza EspinozaTextier : Sebastian Heredia Garcia
10
Premiul special oferit de Apricot Viaggi - Pistoia
Hușman Sebastian 8 Ani Iasi
Durli-Durli-Da Compozitor -Stefan Banica Jr. Textier - Stefan Banica Jr.
11 Premiul special oferit de Zelari Piante
Sorlea Iulia-Alexandra 7 Ani Cluj Napoca
Visez sa fiu vedeta compozitor: Viorel Gavrila Textier: Angel Grigoriu
12 Premiul special oferit de Vannucci Vivai Pistoia
Cosma Mateea Ioana 6 Ani Bacau
Magicianul compozitor: Virgil Popescu Textier: Ioan Muntean
13 Premiul Special oferit De Misericordia Di Pistoia
Filipoiu Eleonora Maria - 8 ani - Slobozia
Gasca Fara Nume Compozitor: Virgil Popescu Textier: George Popovici
14 Premiul de Încurajare din partea Casei de Cultură a Sindicatelor Onești
Petrea Sebastian - 7 ani - Bucuresti
Vitezomanul - Compozitor: Constantin Ungureanu Textier: George Popovici
Nr Categoria 9 - 11 ani
Tara
1

Premiul I oferit de Casa de Cultura a Sindicatelor Onesti, Premiul Radio Iași si Premiul Sponsorului Selgros
Bratovianu Andrada, 11 Ani, Onesti
Ale mele vise dragi Compozitor si Textier: Gabriel Baruta

2 Premiul II oferit de Casa de Cultura a Sindicatelor Onesti
Pamparău Isabela Andreea, 10 Ani, Botosani
Mai vreau inca povesti Compozitor: Gabriel Baruta, Textier: Gabriel Barut
3 Premiul III oferit de Casa de Cultura a Sindicatelor Onesti
Mariam Mavrova, 10 Ani, Bulgaria
Birth Home Compozitor : Dimitar Karnolsky Textier: Dimitar Karnolsky
4 Mentiune oferita De Casa de Cultura a Sindicatelor Onesti
Lixandru Bianca Mihaela, 10 Ani, Bucuresti
Hai Canta Cu Mine Compozitor: Marius Teicu Textier: Eugen Rotaru
5 Mentiune oferita De Casa de Cultura a Sindicatelor Onesti
Pînzaru Miruna Andreea, 10 Ani, Bucuresti
Mai Pot Sa Visez Compozitor: Gabriel Baruta Textier: Gabriel Baruta
6 Premiul special - Premiul de popularitate
Mateja Bokan, 9 Ani, Serbia,
Pesma O Kralju (The Song About A King), Compozitor: Dragana Mihajlovic-Bokan Textier: Sasa Bozov
7

Premiul special pentru cea mai curata voce (Bianca)
Sora Christiana-Elisa, 11 Ani, Bucuresti
Ingerul Meu Păzitor Compozitor: Cristian Alivej Textier: Marian Stere

8

Premiul special pentru prezență scenică
Guzel Sara Irem Andreea, 11 Ani, Turcia Sanki
Compozitor: Hamit Ündaș, Nazan Öncel Textier: Hamit Ündaș

9

Premiul special - Pentru cel mai bun text
Mitu Alexandra Elena, 11 Ani, Bucuresti
In lumea mea Compozitor: Virgil Popescu Textier: Dumitru Popescu Chiselet

10 Premiul special oferit de Misericordia Di Pistoia
Marzavan Vanessa Christina 11 Ani Bucuresti
Cu tine Compozitor: Nicolae Caragea Textier: Daniela Doroftei
11

Premiul special oferit de Misericordia Di Masotti
Brănișcan Corina 9 Ani Oradea
Prima zi Compozitor: Nicolae Caragea Textier: Daniela Doroftei

12

Premiul special oferit de Vannucci Vivai Pistoia
Manu Lorena Maria 10 Ani Campulung Muscel
Mai stai Compozitor: George Natsis Textier: Mirela Fugaru

13

Premiul special oferit De Wafa
Isabella Shiff 10 Ani SUA
Castle on a cloud Compozitor: Claude- Michel Schonberg Textier: Alain Boublil

14 Premiul special oferit de Apricot Viaggi - Pistoia si Premiul Parole D’oro Italia
Gisella Borelli 11 Ani Italia
Un Piccolo Angelo - Compozitor: Francesco ColasantoTextier: Francesco Bonagura Si Massimo Roversi
15 Premiul special oferit de Wafa
Sevika Pagano 11 Ani India
Evarista L’oca Giornalista - prima auditie Compozitor: Carmine Spera - Textier: Carmine Spera
16 Premiul special oferit de Misericordia Casalguidi - Pistoia
Popescu Maria 10 Ani Constanta
Sa dansam latino Compozitor: Dan Dimitriu Textier: Carmen Aldea Vlad
Nr Categoria 12 - 14 ani
Tara
1 Premiul I oferit de Casa de Cultura a Sindicatelor Onesti + Premiul Radio Iași
Sarah Bonnici, 13 Ani, Malta
Vivra Ancora - Prima Auditie Compozito : George Debono Textier: Chris Azzopardi
2 Premiul II oferit de Casa de Cultura a Sindicatelor Onesti
Klara Sofia Karrman, 12 Ani, Suedia
Angel - Compozitor: Johan Jamtberg Textier: Johan Jamtberg
3 Premiul III oferit de Casa de Cultura a Sindicatelor Onesti + Premiul “Maria Giovanna Mallei” Sardenia
Rucsanda Ioana Alexandra, 13 Ani, Brasov - Te Iubesc Maicuta Mea
Compozitor: George Natsis Textier: Mirela Fugaru
4 Mentiune oferita De Casa de Cultura a Sindicatelor Onesti
Kristina Iyoshkina, 14 Ani, Rusia
Venok Russii Compozitor Si Textier : Veru Cesnokovoi
5 Mentiune oferita de Casa de Cultura a Sindicatelor Onesti
Hanuseac Eduard Nicolae, 12 Ani, Suceava
Timpul Compozitor: Eduard Carcota, Textier: Cristian Hriscu Badea
6 Premiul Special - Pentru cea mai buna voce feminină si Premiul TVR Iași
Panaitescu Andreea, 12 Ani, Piatra Neamț
in a Moment Like This Adaptare Din Rep. International De Catalin Dascalu si Narcisa Pavel
7

Premiul Special Premiul pentru cea mai buna voce masculină
Emanuele Scellato, 13 Ani, Italia
Ci Siamo Noi - Prima auditie Compozitor: Alberto Flavio Fulgoni Textier: Alberto Flavio Fulgoni si Francesco Bonagura

8

Premiul Special Premiul Criticii (Presei)
Francesca Spennato, 13 Ani, Italia
Il Gioco Delle Onde - Prima Auditie Compozitor: Paul Abela (Malta) Textier: Francesco Bonagura (Italia)

9 Premiul special premiul pentru cel mai bun aranjament muzical
Făiniță Alis Maria, 13 Ani, Moinești
Primul Fior Compozitor: Nicolae Caragea Textier: Viorela Filip
10 Premiul special oferit de Misericordia di Pistoia
Șut Lorena Paola Denisa - 13 Ani - Baia Mare
Hei La La Leya Compozitor: Calin IonceTextier: Calin Ionce, Silvia Ștefănescu
11

Primiul special oferit de wafa
Ambra Moiano 14 Ani Elvetia
Cronaca - Prima Auditie - Compozitor: Massimo FroioTextier : Dora Vuolo

12

Premiul Special oferit De Misericordia Di Masotti
Popescu Bianca-Elena 13 Ani Campulung, Jud Arges
Nu-mi Pasa - Prima auditie Compozitor: Nicu Popa - Textier: Monica Plescan

13

Premiul Special oferit De Wafa
Magdalena Kochoska 13 Ani Macedonia
Svet Od Noti (World Of Notes) Compozitor: Nekak MarjanTextier: Nekak Marjan

14

Premiul Special oferit de Apricot Viaggi - Pistoia si Premiul TVR Iași
Pascar Carina 12 Ani Ucraina
Irina FedyYn (Text, Muzica).