<- Home



| About | Location | Winners | Regulations | Sponsors | Records | Youtube |
| Despre | Locatie | Palmares | Regulament | Sponsori | Arhiva |

  |1996|1997|1998|1999|2000|2001|2002|2003|2004|2005|2006|2007|2008|2009|2010|2011|2012|2013|2014| | Home | Contact |
2013
Editia a XVIII-a
  - 20 - 26 mai 2013
Casa de Cultura a Sindicatelor Onesti


Bulgaria


Italia


Malta


Rusia


Letonia


Romania


Turcia


Japonia

Georgia

Serbia

Suedia

Macedonia

Moldova

Ungaria

Ucraina
 

Organizatori

  • Asociatia Nationala a Caselor de Cultura ale Sindicatelor din Romania;
    The National Association of the Trade Unions' Cultural Clubs From Romania
  • Primaria mun. Onesti;
    The City Hall of Onesti
  • Casa de Cultura a Sindicatelor Onesti;
    The Trade Unions Cultural Club Of Onesti

Sponsori romani

Sponsori italieni

  • Misericordia Di Pistoia
  • B 2 Trapunte - Prato
  • F. Lli Andreini --Quarrata (Pt)
  • Autofficina Nerozzi - Pistoia
  • Zelari Vivai Chiazzano (Pt)
  • Anspi Misericordia Di Pistoia
  • Romiti Pietro E Figli Vivai Chiazzano (Pt)
  • Stroili Oro Amaro - Udine
  • Far Autoricambi - Pistoia
  • Apricot -Viaggi Masotti (Pt)
  • Croce Verde Pistoia
  • Vannucci Piante Pistoia
  • Misericordia Valle Delle Bure E Candeglia

Parteneri media

Echipa de realizare a festivalului

  1. Președinte Festival:
    - Profesor Teodor Adobricăi
  2. Vicepreședinți Festival:
    - Zenovia Ilisei - Ambasador De Pace
    - Profesor - Ioana Adobricăi
  3. Director General:
    - Jurist Nicolaie Pîrvu
  4. Director Tehnic:
    - Ing. Florin Lupancu
  5. Director Economic:
    - Ec. Maria Bălan
  6. Regia Artistică:
    - Teodor Adobricăi
    - Nicolaie Pîrvu
    - Florin Lupancu
  7. Director Imagine:
    - Dan Siminaru
  8. Cameramani:
    - Adrian Arminia
    - Ionut Corneliu
    - Andy Cucu
  9. Lumini:
    - Cristian Albu
    - Lucian Ariciuc
    - Vasile Neata
  10. Sunet:
    - Florin Lupancu
    - Vlad Ghioc
  11. Scenotehnica:
    - Axial Music
  12. Fotoreporteri:
    - Stefan Raileanu
    - Mesterca Laurentiu
    - Gigi Dascalu
    - Claudiu Ștefănescu
  13. Reportaje, interviuri TV, cameramani:
    - Laurențiu Mesterca
  14. Promovarea Imaginii Festivalului:
    - Lucaș Ana - Maria
    - Ion Moraru
    - Buna Lidia
    - Iustin Gondos
  15. Departamentul de coordonare a invitatilor si concurentilor:
    - Constantin Prăjișteanu
    - Ion Ichim
    - Petrică Tudoreanu
    - Sorin Roșca
    - Adi Pletea
    - Puiu Crețu
  16. Translator:
    - Lidia Buna
  17. Secretariat, It:
    - Lavinia Munteanu
    - Ana-Maria Lucaș
    - Lidia Buna
    - Nicolae Pirvu
  18. Departamentul Logistica Si Protocol:
    - Ilie Badea
    - Gena Maxim
    - Miluța Maxim
    - Cristina Roman
    - Nelu Glont

Juriul:

  • Presedintele Juriului - President Of The Jury:
    - Carmen Olaru
  • Membrii Juriului:
    - Dimitar Karnolsky -JR. – President Of Art Centro Karnolsky – Bulgaria
    - Toni Alexovski – President Of The Tra La La Kids Festival– Bitola, Macedonia
    - Darejan Geperidze – Professor, Director Of The Tetri Tolia Center–Tbilisi, Georgia
    - Mariella Pace Asciak – Radio & Tv Producer Malta
    - Monica Unel – Soprano At The Istambul And Venice Theatre-
    - Susanna Mallei – President Of The Festival Citta Di Uta -ITALIA
    - Alexandra Ungureanu –SINGER - Romania
    - Munteanu Iulian - Music Teacher, Composer, Conductor Romania
    - Vanvu George- Music Coordinator - Radio Iasi
    - Elena Shedrina -MUSIC Teacher – Moscow - Russia