<- Home



| About | Location | Winners | Regulations | Sponsors | Records | Youtube |
| Despre | Locatie | Palmares | Regulament | Sponsori | Arhiva |

  |1996|1997|1998|1999|2000|2001|2002|2003|2004|2005|2006|2007|2008|2009|2010|2011|2012|2013|2014| | Home | Contact |
2013
Editia a XVIII-a
  - 20 - 26 mai 2013
Casa de Cultura a Sindicatelor Onesti


Bulgaria


Italia


Malta


Rusia


Letonia


Romania


Turcia


Japonia

Georgia

Serbia

Suedia

Macedonia

Moldova

Ungaria

Ucraina
 

Trofeul Ti Amo
oferit de Casa de Cultură a Sindicatelor Onești

Ivan Adrian Ștefan - 9 ani - Brașov
Piesa: Durli-Durli-Da Compozitor Și Textier: Ștefan Banică Jr.

Premiile pentru creatie 2013

  • Premiul I - Oferit de Romiti Pietro e Figli Vivai Chiazzano (pt)
    - kaylie magri și aidan casar - " luce " Compozitor: geordie de bono
  • Premiul II - Oferit de Romiti Pietro e Figli Vivai Chiazzano (pt)
    - sara guzel - "I sing for you" Compozitor: vlad apetroaiei
  • Premiul III - Oferit de Romiti Pietro e Figli Vivai Chiazzano (pt)
    - Mea Chikovani - "Tsvims" Compozitor: Maka Areshidze.
Nr Categoria 6 - 8 ani
Tara
1 Premiul I oferit de Casa de Cultura a Sindicatelor Onesti + official invitation to Star’s Voice Festival, Elvetia
Dimonu David - 8 ani - Bucuresti

Romania
2 Premiul II oferit de Casa de Cultura a Sindicatelor Onesti
Enache Maria Ioana - 8 ani - Campulung Muscel

Romania
3 Premiul III oferit de Casa de Cultura a Sindicatelor Onesti + invitatie la Festivalul "We XXI Century" din Bulgaria + invitatie la Festivalul International "Tra la la" din Macedonia
Cătinean Sonia Ioana - 6 ani - Cluj Napoca

Bulgaria
4 Mentiunea I oferita de Casa de Cultura a Sindicatelor Onesti + premiu special oferit de Stroli Oro Amaro - Udine
Eliana Gomez Blanco - 8 ani

Malta
5 Mentiunea a II a oferita de Casa de Cultura a Sindicatelor Onesti
Cosma Mateea Ioana - 7 ani - Bacau

Romania
6 Premiul special oferit de Stroili Oro Amaro - Udine
Ursache Diana Elena Onești - 8 ani

Romania
7 Premiul special oferit de Stroili Oro Amaro - Udine
Stan Brianna-Alexandra - 7 ani - Bucuresti

Romania
8
Premiul special oferit de Provincia di Pistoia
Francesca Melis - 8 ani

Italia
9 Premiul special oferit de Stroili Oro Amaro - Udine
Andrei Serena Ana - 8 ani - Piatra Neamt

Romania
10
Premiul special oferit de Stroili Oro Amaro - Udine
Sorlea Iulia Alexandra - 8 ani - Cluj Napoca

Romania
11 Premiul special oferit de Stroili Oro Amaro - Udine
Ionescu Alexandra Nicoleta - 8 ani - Brasov

Romania
12 Premiul special oferit de Stroili Oro Amaro - Udine
Grava Maria - 7 ani - Onești

Romania
13 Premiul special oferit de Stroili Oro Amaro - Udine
Jianu Dariana Ioana - 8 ani - Pitești

Romania
14 Invitatie la Festivalul International de Arte "Orpheus" din Italia + invitatie la Festivalul International Citta Di Uta + premiu oferit de Mariella Pace Asciak
Ilinca George Cristian - 8 ani - Bucuresti

Romania
15 Premiul special oferit de Stroili Oro Amaro - Udine + premiu Maria Giovanna Mallei
Luca Sara - 7 ani - Onesti

Romania
16 Premiul special oferit de d-na Zenovia Ilisei
Simon Teodora - 8 ani - Iași

Romania
17 Premiul special oferit de Stroili Oro Amaro - Udine
Ursache Crista Minola - 8 ani - Roznov

Romania
18

Premiul special oferit de Stroili Oro Amaro - Udine + invitatie la Festivalul International Citta Di Uta + premiu oferit de d-na Zenovia Ilisei
Todi Maya 8 ani


Ungaria
19 Premiul special - de popularitate oferit de Croce Verde Pistoia
Sara Nukina - 8 ani

Japonia
20 Premiul special - pentru cel mai tanar concurent oferit de Far Autoricambi - Pistoia + premiu special oferit de Stroili Oro Amaro - Udine
Nikol Ruseva - 6 ani

Bulgaria
Nr Categoria 9 - 11 ani
Tara
1 Premiul I oferit de Casa de Cultura a Sindicatelor Onesti + invitatie la Festivalul International de Arte "Orpheus" din Italia
Pînzaru Miruna-Andreea - 11 ani - București

Romania
2 Premiul II oferit de Casa de Cultura a Sindicatelor Onesti + invitatie la Festivalul International de Arte "Orpheus" din Italia
Bancu Diandra Mihaela - 9 ani - Roman

Romania
3 Premiul III oferit de Casa de Cultura a Sindicatelor Onesti + invitatie la Festivalul International de Arte "Orpheus" din Italia
Stănciulescu Ana - 10 ani - Măgurele

Romania
4 Mentiunea I oferita de Casa de Cultura a Sindicatelor Onesti + premiu special oferit de Stroili Oro Amaro - Udine
Mateja Bokan - 10 ani

Serbia
5 Mentiunea a II-a oferita de Casa de Cultura a Sindicatelor Onesti + invitatie la Festivalul International de Arte "Orpheus" din Italia
Nicolescu Francesca Elena - 9 ani - Onești

Romania
6 Premiul special oferit de Stroili Oro Amaro - Udine + invitatie la Festivalul International de Arte "Orpheus" din Italia
Constanțea Daciana Laura Oana - 9 ani - Câmpia Turzii

Romania
7 Premiul special oferit de Stroili Oro Amaro - Udine
Căptaru Mara - 11 ani - București

Romania
8 Premiul special oferit de Stroili Oro Amaro - Udine
Crăciun Costina Elena - 11 ani - Onești

Romania
9 Premiul special oferit de Stroili Oro Amaro - Udine
Mițaru Ioana Teodora - 11 ani - Râmnicu Vâlcea

Romania
10 Premiul special oferit de Stroili Oro Amaro - Udine
Parasca Alexandra Elena - 10 ani - Iași

Romania
11 Premiul special oferit de Stroili Oro Amaro - Udine
Suditu Mara Ioana - 11 ani - Onești

Romania
12 Invitatie la Festivalul "We XXI Century" din Bulgaria
Ivan Adrian Stefan - 9 ani - Brașov

Romania
13 Premiul special pentru duet locul I oferit de Cita Di Uta |
Kaylie Magri și Aidan Casar

Malta
14 Premiul special pentru duet locul II oferit de Misericordia di Pistoia
Edoardo Mattana și Nico Zuddas Italia

Italia
15 Premiul special pentru cea mai buna voce masculină oferit de Misericordia Valle Delle Bure
Candeglia Andrici Thomas - 9 ani - Iași

Romania
16 Premiul special pentru cel mai bun text oferit de Croce Verde Pistoia + invitatie la Festivalul International Citta Di Uta si premiul WAFA
Mea Chikovani - 11 ani

Georgia
Nr Categoria 12 - 14 ani
Tara
1 Premiul I oferit de Casa de Cultura a Sindicatelor Onesti + invitatie la Festivalul International "Tra la la" din Macedonia
Diana Sturza - 13 ani

Moldova
2 Premiul II oferit de Casa de Cultura a Sindicatelor Onesti
Sara Guzel - 12 ani

Turcia
3 Premiul III oferit de Casa de Cultura a Sindicatelor Onesti
Paulina Jonsson - 14 ani

Suedia
4 Mentiunea I oferita de Casa de Cultura a Sindicatelor Onesti + premiu special oferit de Stroili Oro Amaro - Udine
Johanna Svensson - 14 ani

Macedonia
5 Mentiunea II oferita de Casa de Cultura a Sindicatelor Onesti + invitatie la Festivalul International Citta Di Uta
Magdalena Kochoska - 14 ani

Suedia
6 Premiul special oferit de Stroili Oro Amaro - Udine + invitatie la Festivalul International de Arte "Orpheus" din Italia + invitatie la Festivalul International Citta Di Uta + premiul WAFA
Ilinca Ana-Maria - 12 ani - Bucuresti

Romania
7 Premiul special oferit de Stroili Oro Amaro - Udine
Enache Teodora - 13 ani - Brașov

Romania
8 Premiul special oferit de Stroili Oro Amaro - Udine
Luca Dragoș - Iulian - 13 ani - Onești

Romania
9 Premiul special oferit de Stroili Oro Amaro - Udine
Avram Isabela - 13 ani - Onesti

Romania
10 Premiul special oferit de Stroili Oro Amaro - Udine
Popistașu Anastasia - 13 ani - Botoșani

Romania
11 Premiul special pentru cel mai bun aranjament muzical oferit de Romiti Pietro e Figli Vivai Chiazzano (pt) + invitatie la Festivalul International "Tra la la" din Macedonia
Ana Maria Calancea - 12 ani - Ucraina

Ucraina
12 Premiul special pentru cea mai buna voce feminină oferit de Croce Verde  Pistoia + invitatie la Festivalul International Citta Di Uta
Daria chekutova - 14 ani

Rusia
13 Premiul special pentru prezență scenică oferit de Far Autoricambi - Pistoia + premiu special oferit de Stroili Oro Amaro - Udine
Renats Maksjutovs - 12 ani

Letonia
14 Premiul special pentru cea mai buna melodie oferit de Zelari Vivai Chiazzano (pt)
Morgana Serafino - 13 ani

Italia